Možnost přednostního očkování revmatických pacientů proti COVID-19

11.04.2021

Vážení pacienti,

Od pondělí 12.4.2021 máte možnost získat unikátní kód pro registraci k očkování proti Covid-19 naším prostřednictvím. Jedná se však pouze o pacienty se závažnými chronickými zánětlivými revmatickými onemocněními, která vyžadují dlouhodobé podávání imunosupresivních léků jako Medrol/Prednison, Plaquenil, Methotrexat/Trexan, Sulfasalazin/Salazopyrin, Leflunomid/Leflon, Imuran, Equoral/Cyklosporin.

Pokud patříte mezi tyto pacienty, zavolejte v ordinační době a přidělíme Vám unikátní kód. S tímto kódem se můžete zaregistrovat na Vámi vybrané očkovací místo (https://registrace.mzcr.cz). Podle dostupnosti očkovacích látek budete následně vyzvání zvoleným očkovacím místem k provedení rezervace konkrétního termínu očkování (bude Vám zaslána zvací SMS s PIN2 s oznámením o možnosti rezervace termínu do rezervačního systému https://rezervace.mzcr.cz na očkovacím místě, které jste si sami v registraci vybrali.

Sebou si pak k očkování nezapomeňte vzít Vaší poslední revmatologickou zprávu potvrzující Vaše onemocnění. Bez této zprávy nebude pacientovi na místě umožněno očkování.

Společně to zvládneme! :-)