Očkování chronických pacientů proti Covid-19

23.03.2021

Vážení pacienti,

Od středy 24.3.2021 mají chronicky nemocní pacienti možnost registrace do centrálního rezervačního systému s použitím unikátního kódu, který Vám přidělí Váš ošetřující lékař (specialista). Jelikož revmatologové doposud nejsou uvedení v takovém seznamů specialistů, tento kód Vám zatím naše ambulance nemůže poskytnout, protože k němu nemáme přístup. Ty z Vás, kteří mezi rizikové pacienty patříte a kteří chcete využít této přednosti v očkování, mohu zatím jedině odkázat na Vaše praktické lékaře, potřebné potvrzení Vám po dohodě v rámci svých oprávnění vystavím.

Za rizikové jsou považováni zejména pacienti na imunosupresivní terapii jako Medrol,Prednison, Methotrexat/Trexan, Sulfasalazin/Salazopyrin, Plaquenil, Leflunomid/Leflon, Equoral/Cyklosporin, Imuran/Imasub.

Pokud máte více rizikových diagnóz (jejich seznam najdete na:
https://pacientskeorganizace.mzcr.cz/index.php?pg=home&aid=108), za účelem získání potřebného kódu k registraci, kontaktujte prosím svého příslušného specialistu. Dojde-li rozhodnutím vlády k rozšíření těchto kompetencí také na revmatology, budeme Vás neprodleně informovat.

Děkujeme za pochopení!